Totemdieren en -bomen

Als een dier je letterlijk of figuurlijk voor de voeten blijft lopen, ga je je al snel afvragen wat de betekenis daarvan is. Er zijn boeken, websites en leraren die je vertellen dat de Wolf voor dit staat en de Olifant voor dat. Bij Andromeda gaan we niet uit van een vaststaande, symbolische betekenis van een totem. We verdiepen ons in de eigenschappen van het concrete dier of van de boom die we als totemboom herkennen. We maken persoonlijk contact met het dier (of de boom) en stellen ons open voor de boodschap die het voor ons heeft. Door die te verbinden met de situatie en het ontwikkelingsgebied waarvoor de totem zich aandiende, wordt de betekenis duidelijk. Die is persoonlijk, maar omdat alles met alles samenhangt, toch ook van belang voor iedereen.

Mocht je vragen hebben over de leringen van deze dieren/bomen en wat ze voor jou zouden kunnen betekenen, neem dan contact op via: info@verenigingandromeda.nl